Hlavní stránka Blog Novinky Kdy vyměnit rozvodový řemen?

Kdy vyměnit rozvodový řemen?

25. 05. 2023
|
Kategorie Novinky
Existuje několik příznaků, které mohou naznačovat potřebu výměny rozvodového řemene ve vašem vozidle. Zde je několik věcí, na které se můžete zaměřit:
 
 • Vyšší hluk z oblasti rozvodu:

  Pokud slyšíte nepřirozené zvuky, jako je klepání nebo cvakání z oblasti rozvodu motoru, může to být indikace opotřebení nebo opuštění rozvodového řemene.
   

 • Ztráta výkonu nebo špatný chod motoru:

  Pokud zaznamenáte snížení výkonu motoru, neočekávané ztráty rychlosti nebo problémy s chodem motoru, může to být způsobeno nedostatečnou synchronizací ventilových časování způsobenou opotřebením rozvodového řemene.
   

 • Vznikne-li vibrace nebo chvění:
  ​​​​
  ​​​​​​​Opotřebený nebo prasklý rozvodový řemen může způsobovat vibrace nebo chvění v motoru. Pokud si všimnete neobvyklých vibrací nebo necitlivosti při jízdě, mohlo by to být znamením problému s rozvodovým řemenem.
   

 • Překročení doporučeného intervalu výměny:

  ​​​​​​​Výrobce vozidla stanovuje doporučený interval pro výměnu rozvodového řemene. Pokud jste překročili tento interval nebo nemáte informace o předchozí výměně, je vhodné provést důkladné vyšetření rozvodu a zvážit výměnu.

   

  Je důležité si uvědomit, že rozvodový řemen je součástí důležitého systému ve vašem motoru a jeho selhání může způsobit vážné poškození motoru. Proto je nezbytné pravidelně kontrolovat stav rozvodového řemene a řídit se doporučeními výrobce ohledně intervalu výměny.