Hlavní stránka Blog Novinky Jak přečíst kdy vyměnit olej?

Jak přečíst kdy vyměnit olej?

25. 05. 2023
|
Kategorie Novinky
Četnost výměny oleje v automobilu závisí na několika faktorech, jako je typ motoru, jeho výkon, stáří vozidla a osobních preferencích výrobce automobilu. Zde jsou některé obecné zásady pro četnost výměny oleje:

Výrobce vozidla:
  • Nejlepší zdroj informací o četnosti výměny oleje je příručka nebo pokyny od výrobce vozidla. Výrobci často uvádějí doporučený interval výměny oleje pro konkrétní modely a motory.

Standardní doporučení:
  • Obecně se doporučuje vyměnit olej a olejový filtr každých 8 000 až 10 000 kilometrů nebo každých 6 měsíců, což přichází dříve. To platí pro běžné osobní automobily s benzinovým motorem.

Náročné podmínky:
  • Pokud je váš automobil vystaven náročným podmínkám, jako je časté jízdy ve velmi teplém prostředí, krátké jízdy s častým startováním a zastavováním, vlečení nebo provoz v prašném prostředí, může být doporučeno zkrátit interval výměny oleje. V takovém případě je vhodné se poradit s výrobcem vozidla nebo odborníkem.

Je důležité dodržovat doporučený interval výměny oleje, aby byl motor správně mazán a chráněn. Pravidelná výměna oleje pomáhá udržovat motor v dobrém stavu a prodlužuje jeho životnost. Pamatujte také na pravidelnou výměnu olejového filtru, který zachytává nečistoty a zachovává čistotu oleje.